Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábory 2006-2011

Tábor sport.kynologie 2011 Luková u Lanškrouna

.........

Tábor pasení ovcí 2011 Martínkovice u Broumova

Ve středu 6.7.2011 jsme odjížděly já, Veruš a Samanta do Martínkovic u Broumova na Ekofarmu Kamenná brána p.Ivany Horské. Ubytovaly jse se v campu a večer jsme sešly podívat na pastvinu, jak se to vlastně dělá. Na place už pracovaly borderky, dloho i krátkosrsté kolie, dokonce i BO malinois a tervueren skvěle pásli. Byl tu i veliký Slovenský čuvač, kterému to skvěle šlo a mezi nimi já s německým ovčákem. Začali jsme navečer. Po vysvětlení nějakých základů pro práci s ovcemi, jsme šly ke košáru ozkoušet, jak bude mít Sam zájem o ovečky, protože jsem s ní chtěla zkusit ZVOP. Samču to moc bavilo, tak jsme šly i k ovečkám do košáru. Musela běhat sem a tam a nahánět je na mě. Další den jsme si je ozkoušely už vzít ven z košáru a pak povodit po pastvě. Docela ji to šlo a bavilo ji to, tak nám Ivča řekla, že můžeme zkusit i Herding working test - HWT.  Ono se to ještě dělí podle stylu na CS-collecting style pro BOC a na TS-tradiční pro jiná plemena. Ale to vše najdete na stránkách www.paseni.unas.cz .

V sobotu jsme zdárně složily ZVOP a poté HWT na 90bodů ze 100. Samanta jako jediný NO v ČR má zkoušku HWT. :) Rozhodčí byl pan Koško.

Za rady a trpělivost chci poděkovat Ivče Horské a Danče Rájové a taky za skvělou pohodovou a přátelskou atmosféru. Jsem moc ráda, že jsme měly se Sam možnost náhlédnout i do tohoto sportu a  září se těším opět naviděnou:)

Fotky a videa později od Verči Hampekové :) :

 http://charlies.rajce.idnes.cz/Paseni_Martinkovice/

Tábor s MSKS a tábor sport.kynologie

Luková u Lanškrouna 2010

V roce 2010 jsme se zúčastnily dvou LVT. Oba se konaly v Lukové, akorát každý měl jiného pořadatele. Na prvním ale bohužel Samanta onemocněla laryngotracheitidou, takže jsme měly po cvičení. Ale to jsem ještě nevěděla na jak dlouho. Z prvního táboru jsme se tedy vrátily ve špatném rozmaru a s ATB na krku. A za týden jsme měly vyrazit k Danče Řehákové opět na tábor.

Samanta se dala troch do kupy, ale nebylo ji úplně nejlépe. Proto jsme se na druhém táboře spíše rekreovaly, občas udělala nějakou stopičku, ale jelikož do toho i hárala, tak veškerá práce byla celkem na nic. Většinou čuměla po psech, pubeťačka. Takže na plac nastoupila Sárinka.

I přesto všechno jsme se na konci přihlásily po přemlouvání Danči na FPr1 se Sam a BH se Sárou.

Stopa vypadala ze začátku dost nadějně, ale bohužel Sam vyrušil v práci štěkající pes, což mě dost mrzelo. Takže od půlky stopy mi šla a nešla a koukala spíš po psovi. Ale p. rozhodčí Kubeš bral ohled na háravou puberťačku a počasí,  které se s námi opravdu nemazlilo, a zkoušku FPr1 nám s odřenýma ušima dal.

Pak nastoupila na plac Sárinka. BH zvládla skvěle. I když pejsci měli nějký "kakací" den a několik se jich tam vyvenčilo(mezi nimi samo Sarča), tak Sárinka dostala zkoušku BH za 50b. Tak na starý kolena ještě zabodovala :D

Takže nakonec tábor dopadl úspěšně....ale s kašlem jsme se trápily až do zimy bohužel. Proto prosím všechny pejskaře, kteří se účastní takovýchto velkých psích akcí, aby se chovali rozumně a pokud budou vidět, že pes není evidentně v pořádku, dejte si na to pozor. Může být infekční a může se od něj spousta ostatních psů nakazit.Proč to říkám. Na akce paní dovezla nemocnou fenku-infekční laryngotracheitida. Tato nemoc je vysoce infekční hlavně mezi mladými psy. A při takovéto námaze, kdy jsou psi oslabeni se tato nemoc lehce přenese. Samanta se s tím trápila půl roku a je to na nic. Se psem nemůžete nikam, nemůžete ho zatížit, nemůžete trénovat. Takže prosím dbejte na to, ať někomu dalšímu nezkazíte třeba jen dovolenou.....Byla bych pro to, aby se obnovilo povinné potvrzení ne starší 3 dní před akcí, kde veterinář potvrzuje zdraví jedince....Určitě by to nebylo k ničemu, co myslíte vy?

Tábor Obedience Dvůr Králové nad Labem 25.-31.7.2009 aneb Sporťák cvičí Obedienci

Hned co jsme dojeli z Lukové,už jsme se připravovali na další tábor do Dvora do Nového Světa.


Obrazek


http://pesjack.rajce.net/Novy_Svet_2009_Obedience

http://sydak.rajce.net

 

 

 

 

Tábor sport.kynologie 2009 Luková u Lanškrouna

 

Tak 17.7.jsme konečně vyráželi na tábor, kterého jsem se už nemohla dočkat. Cesta vlakem byla úmorná jak pro psy tak pro nás.Ale přežili jsme a konečně jsme dorazili do Lukové u Rudoltic.Po ubytování do mého nového(viz.P.S.) stanu, jsme se šli pozdravit s Dančou a dalšími lidmi,které jsme celý dlouhý rok neviděli.
V sobotu jsme byli rozděleni do družstev.My jsme opět cvičily pod vedením Míly Muláčkové.Letos účatníků o dost přibylo a to dokonce i z jiných států(Rumunsko,Polsko,Německo).Takže po rozdělení letos už do 5-ti skupin,jsme se sesedli každý u svého vedoucího a povídali si o našich psech a výcviku,který bude probíhat v nastávajícím týdnu,jelikož celou sobotu nepřetržitě pršelo a nemohli jsme začít s kousáním.
V neděli se už počasí trochu umírnilo a začal nám týden plný práce, jak na sobě tak na psících.Celý týden probíhal v naprosté pohodě,kousali jsme a cvičili a čuchali.A ještě k tomu abychom se "nenudili",tak probíhala celotáborová hra.S pejsky jsme si zkusili agility, zahráli si šipkovanou a spoustu dalších zábavných disciplín-hlavně zábavné to bylo pro diváky :D.Nakonec jsme ve středu za tmy vyrazili po skupinkách na stezku odvahy,při níž málokdo nezaječel leknutím a taky při tom málem přišli o kuchtíka,protože Sárinka nás tak bránila,že ho málem sežrala-no co nemá na nás bafat:D
Ve čtvrtek už byla znát v celém táboře nejen na psech únava a také nastávající nervozita ze zkoušek,které se pro velkou účast rozdělily na pátek,sobotu a neděli.My jsme stále nevěděly,zda nastoupit na ZZO,ale naši milí výcvikářři nás tam nahlásili chtě nechtě.Za to jim patří velký dík:)
V pátek proběhly ZM,ZVV,ZPS a v sobotu přišla řada na nás.Se Samantou naše 1.zkouška,tak jsem vůbec nevěděla,jak to dopadne.Za stálého deště jsme postupně nastupovali na plac.Utíkalo to docela rychle,takže brzy byla řada na nás.Až nato,že jsem Sámu nevyvenčila předtím to dopadlo úplně nečekaně skvěle a my si odnášely 55b. z poslušnosti(Bodovací karta- ZDE )Speciální cviky jsme už zvládly na výborně,takže 1.zkouška v kapse:)
Tak už se zase těšíme na příští rok!!

P.S.:Už je to asi tradicí,ale Sárinka si opět neodpustila zničit další stan...

Tábor sport.kynologie 2008 Luková u Lanškroun

 

Ahoj návštěvníci,
tady vám popovídám o letošním táboře,kde jsme s páníčky strávili pěkných pár dní ve společnosti skvělých lidí a kynologů a to i z polské republiky.

Na letošní tábor jsme vyjeli 18.7. v pátek.Tábor se konal v Lukové u Lanškrouna.Byl zde krásný plac hned vedle fotbalového hřiště:DZákladna ZKO byla veliká a měli to zde moc hezky uspořádané.Přijeli jsme a hned nás uvítala maliňanda,která patřila naší vedoucí tábora p.Daně.Seznámili jsme se s lidmi ze cvičiště a postavili stan.Druhý den nás rozdělili do 4družstev.My jsme dostali skvělou zkušenou cvičitelku Mílu,která nás provedla celým táborem.Cvičila s námi stopy, pomáhala při poslušnosti,napovídala při obanách a povídala si s námi o našich prolémech s pejsky a co bychom chtěli napravit atd.Celý týden jsme nejen cvičili,ale byla také připravena celotáborová hra.Každé družstvo závodilo v různých disciplínách.Běhali jsme připravenou agiliťáckou dráhu,u čehož jsme se pobavili,pejsci byli docela překvapeni třeba z tunelu a houpačky,ale i taková kladina některé zaskočila.Také jsme se v noci poršli po temném okolí,kdy jsme vyráželi z tábora z pejsky a měli za úkol najít ukryté osoby.Po cestě na nás také připravili past(taška,která se shoupla ze stromu,docela jsem se pobavila,pohledem na Sáru jak z toho byla rozjařená:D )a zapisovali naše výjeky a slova,která jsme vypustili při zděšení.Ke konci tábora jsme celé družstvo vyrazili na Obrazekdelší procházku po Lukové,kdy jsme hledali úkoly....Táborovou hru jsme zakončili závodem:nejprve byla dráha s překážkami-překážku moh vykonat buď pejsek nebo páneček:D-pak přenesení pejska,co nejrychleji...dále házení 5 piškotků na cíl(neboli pejska),kdy pejsek musel chytit piškot do tlamičky-to nám šlo:D,a nakonec to nejlepší-před startovní čáru se dal na talíř párek,psovod držel pejska na vodítku a po startu po 4 nohách doběh k párku vzal ho pusou a běžel po čyřech do cíle,načež pejsek samozřejmě paníčku párek nechtěl nechat,takže si asi umíte představit jak to vypadalo:D...No při součtu vyhrálo celotáborouvou hru družstvo zelených pod vedením Míly,kde jsme byly se Sárou členy:)

Pozn.:Za tábor Sárinka také stihla prorvat stan,když ho srdnatě bránila před cizím pejskem,když jsme byli pryč:D

Tábor zakončovaly zkoušky dle NZŘ a v neděli dle IPO-Schh.Přihlásily jsem se na ZM naše skóre bylo po 2 oddílech stopa:41B. a poslušnost:47b. a když jsme šly na obranu,tak se nám bohužel stal nemilý incidentík,takže obranu jsme nedoončily:(Což mi bylo moc líto,když jsme to taky hezky vycvičily.Ale opravu si dáme opět s panem rozhodčím Vyčítalem u nás ve Svítkově dne 30.8.,tak nám držte pěsti:)

Tábor sport.kynologie(TART)2007 Takonín u BenešovaObrazekTak letos jsme opět vyrazili do Takonína u Benešova,abychom se zúčastnili výcvik. táboru.Dorazili jsme tam kolem oběda,ubytovali se a čekali na večer kdy nám sdělí info a program na následující dny.letos s námi nepřijela Markéta,která dorazila až v pondělí.takže v sobotu jsem přijela já se Sárou,Míša a Tomáš tentokrát s dvěma leonbergry kvůli zdravotním potížím BSP Báry.letos tam také bylo mnoho nových tvářích,ale také jsme se tam stkali s lidmi z minulého roku,na které jsme se těšili.Přijely nám i spolubydlící z Rakovníka=Kája a maďarka Ruby.týden probíhal skvěle.Cvičili jsme od poslušnosti,agility,sport.kynologiiObrazek přes stopy,revíry a obrany,jak v kruhu,tak i do vrchu,v lese,atd.Bylo to moc fajn.Letos konečný ohýnek bohužel nevyšel,a tak jsme si dali turnaj v ping pongu a pak vyrazili na noční práce(avizace).Šli jsme s pejsky lesem a oni museli označit šupáka=figuranta v prostoru.Všem, pejskům to moc šlo,a cvičitel Slávek s námi byl moc spokojený.Nakonec závěrečný závod,ve kterém se nám moc zadařilo a to jak nám tak i kamarádce Míše s leonem Annett a Marky s Larou,které obsadily 2. a 3.místo a my si odváželi krásnou zlatou medaily a nějakou pozornost.
Účastníci tábora:HVW Amirek,Border teriér Carda,NO Kety,Jezevčík Tex,leonbergři Annett a Naty,Sára,maďarský ohař Ruby a Arryes,kříž.Betty(nedokončila tabor),LR Lara,kříž.Arnie,dobrman Brusinka a instruktorův NO Báda.V táboře jsme také měly 3 členy z ovčích ras,s kterými se Sára seznámila a zkoušely jsme páááást to bylo supeer!!!
Moje děkuju patří instruktorovi Slávkovi,který nás provázel částí teoretickou a praktickou ve výcviku,péče a zdraví psa,jeho manželce Míše,která nás dokumentovala a pomáhala s různými organizačními věci,Milošovi,který nás celý týden vykrmoval a také synovi Mišákovi.
letos jsem také vzala foťák a fotila a fotila,tak se jukněte.

Obrazek


Ovečky a pejsci:
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Na Áčku

Obrazek

 

Tábor sport.kynologie(TART)2006 Takonín u Benešova

V roce 2006 jsme se sárou a dalšími kamarády poprvé zúčastnili letního výcvikového tábora u Benešova.Cesta z Pardubic trvala dlouho,ale stálo to za to.Jak jsme dojeli do campu,ihned jsme se ubytovali v chatkách.Při večeři jsme se všichni seznámili.Bylo to fajn.
Druhý den jsme si dopoledne vyslechli zajímavou přednášku o psech,která trvala jen tři hodiny:)!Odpoledne jsme pak cvičili poslušnost.3 hodiny vkuse.Bylo to sice náročné,ale zábavné.Další dny jsme také cvičili.Cvičili jsme poslušnost,obranu,stopu(každé ráno),revír,atd.
Také jsme se procházeli do lesa nebo se chodili koupat do rybníku v campu.Také jsme se chodili zchladit a i psy zchladit do blízké říčky.Krásné osvěžení.
ObrazekBěhem tábora nás ovšem otravovali mouchy .Bylo to hrozně otravné.Objevili se jich tam desítky.Museli jsme si dělat kolem postele takové provizorní moskitiéry...ufffI přes to,že jsem(i když jsme nechtěla,ale mamka mi ho přidala NAŠTĚSTÍ do výbavy)měla ve výbavě sprej proti hmyzu.Ale za 2 dny byl celý v "čudu".Pak jsme si nechali koupit ve městě mucholapky.
Předposlední večer jsme udělali oheň a opékali,trochu "pili" a blbli.
Asi tak ve 2 hodiny ráno jsme šli(kdo byl toho schopen:)) na noční avizaci.Strašidelné,ale užili jsme si to.Vešli jsme do lesa a tam prošli cestičkou.Pak se pejsci "vyavizovali".a šli jsme spát.
Ráno nás čekal závod.Na začátek jsme si vypracovali stopu.a pak jsme startovali popár minutách.V ten den byl Hrozný liják.Byli jsme mokrý ani jsme nevyběhli.Se Sárou jsme vybíhali mezi posledními.Běželi jsme na první disciplínu,která byla test.Všeobecně o psech.Napsali jsme odpovědi na kartičku a běželi dál.Další disciplína byla revír.Tu jsme zvladli docela dobře.A běželi jsme do lesa.V lese pak po kopci a dále po cestě.bohužel jsme jednu disciplínu minuli.Doběhli jsme zpět do tábora.Házeli jsme granátem.Trefila jsem 2 ze 3 hodů.Pak následovali překážky.Proběhli jsme Áčko,kladinu,sudem,vyskočili na stůl přes houpačku.Nakonec ještě plazit.Sára odmítala plazení bahnem,tak jsem to musela sama prolézt.Pak ještě slalom a kruh a hurá na další disciplínu!Tou bylo střílení vzduchovkou na terč.Bohužel jsem netrefila nic:(.pak už jsme jen doběhli do cíle.Byli jsme sice celé mokré,ale skvěle jsme si zasoutěžili.
Pak už jen vyhodnocení celého tábora.Předali se ceny a diplomy za závod a o nejkrásnějšího psa tábora.Bohužel jsme nevyhráli,ale byli jsme rády,že jsme se zúčastnili tak skvělého výcvikového týdne.Děkuji Boháčovým bylo to super!
A nakonec pár foteček...
Obrazek